آمار جدید توزیع سیستم‎عامل اندروید منتشر شد

در ابتدای هر ماه میلادی شاهد به‎روزرسانی آمارهای بسیار مهمی یعنی ارقام مربوط به توزیع سیستم‎عامل اندروید هستیم.

براساس اطلاعات دستگاه‎هایی که در طول هفت روز گذشته از پلی‎استور گوگل دیدن کرده‎اند، سیستم‎عامل اندروید نوقا با حجم زیادی از استفاده روبرو شده است. تعداد گوشی‎هایی که از اندروید ۷٫۰ یا ۷٫۱ استفاده می‎کنند به نسبت گزارش ماه آوریل میلادی با یک افزایش ۴۵ درصدی روبرو شده‎اند. ۷٫۱ درصد دستگاه‎های اندرویدی بهره‎مند از اندروید نوقا بوده که این مقدار در ماه گذشته ۴٫۹ درصد بوده است.

بین اندرویدهای مارشملو (اندروید ۶٫۰) و آب‎نبات چوبی (اندروید ۵٫۰، ۵٫۱) برای کسب عنوان سیستم‎عاملی که بیشترین آمار نصب را به خود اختصاص داده است، نزاع واقعی وجود دارد. نسخه‎ی قدیمی‎تر اندروید (آب‎نبات چوبی) بر روی ۳۲ درصد گوشی‎ها و تبلت‎های اندرویدی نصب شده، در حالی‎که این آمار برای مارشملو ۳۱٫۲ درصد است. در طول دو سه ماه آینده بایستی منتظر تغییر این آمار باشیم. در رتبه‎های بعدی اندروید کیت‎کت (اندروید ۴٫۴) با ۱۸٫۸ درصد و جیلی‎بین (اندروید ۴٫۱٫x, 4.2.x, 4.3, 4.4) با ۹٫۱ درصد به چشم می‎خورند.

جالب است بدانید اندروید بستنی حصیری (اندروید ۴٫۰٫۳ – ۴٫۰٫۴ ) بر روی ۰٫۸ درصد گوشی‎ها و تبلت‎های اندرویدی نصب شده و اندروید نان‎ زنجبیلی (اندروید ۲٫۳٫۳ – ۲٫۳٫۷) هم‎چنان آمار ۱ درصدی را حفظ کرده است. جالب است اندروید نان‎ زنجبیلی در ماه گذشته با یک افزایش ۱ دهم درصدی روبرو شده که برای یک بیلد اندروید عرضه شده در ماه دسامبر ۲۰۱۰ بد نیست.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!